top of page

Dzienną dawkę jazdy konnej w ilości 1,5 – 2 godziny, na ujeżdżalni szlifujemy sztukę jeździecką z dziedziny ujeżdżenia, trochę skoków, ale przykładamy się do tego, co w większości klubów jeździeckich jest lekceważone: czyli dokładność. 
Tłumaczymy dlaczego działamy takimi, a nie innymi pomocami, oraz jak zrobić, aby koń „czytał nam w myślach” W większości szkółek jeździeckich nie ma nauki jazdy konnej w pełnym tego słowa znaczeniu, jest "masówka", gdzie jeździec przychodzi odbębnić godzinną jazdę, po czym jedzie do domu, nie mając pojęcia co należy zrobić z koniem przed jazdą, po jeździe, jak powinien wyglądać koński dzień (na pewno nie powinien go spędzić z siodłem na plecach non stop....) 

Do dyspozycji Uczestników są czteroosobowe domki kempingowe. Obok „Miasteczka Obozowego” jest wiata gdzie przy stoliku można pograć w karty, lub gry planszowe, popijając chłodny napój w gorący dzień, także stół do ping-ponga. Również dla Uczestników jest świetlica z TV i DVD, gdzie spędzamy deszczowe popołudnia oglądając filmy, najczęściej o tematyce końskiej lub przeprowadzamy warsztaty rozwijające pewność siebie, wiedzę o koniach, czy po prostu wspólne pogaduchy. 

Cały dzień spędza się z końmi, jak nie jeździmy, to dbamy o naszych podopiecznych, to karmimy, to poimy. 
A jak już skończymy to wtedy jest czas na gry przy ognisku, albo podchody w lesie ... I tak to właśnie GRUPA decyduje o tym co robimy, jak się bawimy. Każdy może wyjść z propozycją, bo to WASZE wakacje. 


CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ:

  1. Naszym najważniejszym celem jest wpoić wiarę w siebie. Tego właśnie uczą konie - wytrwałości w dążeniu do celu, oraz umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach, także trudniejszych, szukania wielu rozwiązań. Koń - istota żywa, mająca wolną wolę, posiadająca masę ciała, siłę - kontra człowiek - o 9/10 lżejszy od konia - musi umieć sobie dawać radę z tym stworzeniem. Ci, którzy już siedzieli w siodle, prowadzili konia w ręku, wiedzą, że to tylko dobra wola tego zwierzęcia, że daje się podporządkować, że gdyby tylko chciał, zrobiłby z nami co chce. Tak więc jazda konna BUDUJE CHARAKTER i NIE JEST DLA KAŻDEGO. pamiętajcie o tym wybierając wakacje, bo jeśli ktoś tego nie czuje - to się po prostu będzie u nas męczył. (jesteśmy dość monotematyczni - konie, konie i konie... a i jeszcze konie i trochę o koniach.....) Albo sięgniesz gwiazd, albo nie. Wybór należy do Ciebie.

  2. Poziom jazdy będzie na 100% dostosowany do umiejętności Uczestnika (nawet jeśli będzie to oznaczało powrót na lożnę - bierzesz to na klatę i uczysz się, bo po to jesteś na tym obozie!! )

  3. Jazdy prowadzą ludzie, którzy wiedzą co robią

  4. Koń to istota żywa, nieprzewidywalna, dlatego wymagamy skupienia i posłuszeństwa na jazdach, oraz we wszystkich zajęciach z udziałem koni

  5. Zajęć poza jazdami - gry, zabawy, spacery, wygłupy

  6. Mnóstwa teorii - wykłady, pokazy itd.

  7. Mnóstwa praktyk - jak dbać o konia. Z pewnością wykorzystamy Twoją obecność w stajni do zajęć takich jak: 
    - CZYSZCZENIE KONIA 
    - DBANIE O JEGO KOPYTA (smarowanie preparatami odżywczymi) 
    - DBANIE O SPRZĘT JEŹDZIECKI

  8. Wdrażania TWOICH pomysłów w życie obozowe!


CZEGO SIĘ NIE SPODZIEWAĆ:

  1. WYPASIONEGO OŚRODKA - mieszkamy NA WSI, dość skromnie. Na naszym podwórku nie ma kostki brukowej. Żyjemy dla zwierząt i jest ich u nas sporo (psy, koty, kury, indyki, gęsi - to oprócz koni) Nikomu nie przeszkadzają zwierzaki szukające kontaktu z człowiekiem. Jeśli Ci to nie odpowiada - WYBIERZ INNĄ OFERTĘ!!!

  2. POUKŁADANYCH W KOSTKĘ RZECZY - u nas panuje LUZ. Nie ma nic na "GWIZDEK" (no, może pory posiłków są sygnalizowane gwizdkiem, lub okrzykiem "MANDZIARAAAA!!!" ALE - nie ma u nas porządku "pod linijkę" Każdy Uczestnik sprząta po sobie w domku, w łazience, w stołówce, w stajni. Nie umiesz? to się nauczysz. Nie biegamy z "białą rękawiczką", ale z grubsza pilnujemy. DLA CIEBIE OZNACZA TO, ŻE JEST BRUDNO??? WYBIERZ INNĄ OFERTĘ!!!

  3. KORZYSTANIA CAŁODZIENNEGO Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO - jeśli jesteś NOULAJFEM - wybierz inną ofertę!!! 
    Nie wchodzimy do stajni z telefonami, nie używamy ich podczas jazd konnych lub innych zajęć (wyjątkiem jest robienie zdjęć). 
    NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZGUBIONE/ZNISZCZONE TELEFONY KOMÓRKOWE - UŻYWASZ ICH NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ 

    UWAGA!!!!! W NASZYM OŚRODKU STWIERDZONO OBECNOŚĆ MUCH - tak tak, to nie są ćwiczenia!! u nas są muchy!!! Jeśli w Twojej stajni ich nie ma - WYBIERZ INNĄ OFERTĘ


CO ZABRAĆ Z SOBĄ:

  1. ŚPIWÓR, koc, podusię, ciepłą piżamkę

  2. CZAPKĘ Z DASZKIEM - w upalne dni jest OBOWIĄZEK noszenia czapki z daszkiem, oraz coś na wypadek deszczu

  3. Przybory toaletowe

  4. Latarka

  5. Strój jeździecki - buty (mogą być to adidasy, byle nie zapinane na rzepy, a wiązane).
    Spodnie - nie muszą być to "rasowe" bryczesy, byle by nie miały od wewnętrznej strony nogi szwu.

  6. Galowy strój jeździecki - na tematycznych turnusach planowane są pokazy - nie musi być to "rasowy", drogi strój jeździecki, ale jasne spodnie, czarna koszulka/koszula. Buty - kalosze jeździeckie, lub - co zalecane czapsy

  7. Książeczka zdrowia oraz legitymacja szkolna

  8. DOBRY HUMOR




Całkowity koszt pobytu to 1400 zł za dwutygodniowy turnus 
W przypadku zainteresowania obozem, prosimy o kontakt telefoniczny. 


 

jazda konna
jazda konna
jazda konna
jazda konna
bottom of page